Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Boeing 747-8 Testi Başarıyla Geçti

ABD merkezli uçak üretim şirketi Boieng firmasının yeni ürettiği model olan Boieng 747-8 Intercontinental yapışan test uçuşu ile denemeye alındı.Uçuşu başarılı bir şekilde gerçekleştiren 747-8 Intercontinental testi başarıyla geçmiş oldu. Boieng firmasının..

Kategori: Havacılık haberleri

ABD merkezli uçak üretim şirketi Boieng firmasının yeni ürettiği model olan Boieng 747-8 Intercontinental yapışan test uçuşu ile denemeye alındı.Uçuşu başarılı bir şekilde gerçekleştiren 747-8 Intercontinental testi başarıyla geçmiş oldu.

Boieng firmasının 747-8 Intercontinental modelinin test uçuşu ABD’de Washington’da bulunan Everett tesisleri ile Seattle arasında gerçekleşti.Uçuş 4 saat 25 dk sürdü.Uçuşu gerçekleştiren kaptan pilotlar Mark Feuerstein ve Paul Stemer uçak hakkında “Böylesine harika bir uçağın ilk uçuşunda görev almak büyük bir ayrıcalık ve bu uçağı tasarlayan binlerce insanla bu özel günü paylaşmak da büyük bir onur” şeklinde duygularını ifade etti.

Boieng firmasının 747-8 Intercontinental’in test uçuşlarının toplamda 600 saat olacağını ifade eden Boieng yetkilileri bu test uçuşları ile uçağın eksik yönlerini,kullanabilirliliğini ölçüleceği söylendi.Uçağın renginin manası sorulduğunda bu rengin güneşin doğuşunu simgelediğini,söyledi.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri