Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Boeing 737 İçin Korkunç İddia

Dünyanın iki büyük uçak üreticisinden Boieng’in üretmiş olduğu ve dünyada bir çok havayolu şirketi tarafından kullanılan Boieng 737 modelleri için korkunç iddialar ortaya atıldı. ABD’nin önemli dergilerinden Newsweek’in yayınlamış olduğu..

Kategori: Havacılık haberleri

Dünyanın iki büyük uçak üreticisinden Boieng’in üretmiş olduğu ve dünyada bir çok havayolu şirketi tarafından kullanılan Boieng 737 modelleri için korkunç iddialar ortaya atıldı.

ABD’nin önemli dergilerinden Newsweek’in yayınlamış olduğu araştırma sonuçlarına dayandırılarak yayınlanan haberde Boieng 737 tipi uçakların gövdelerinde kullanılan maddeler nedeniyle bu uçak modellerinin büyük risk taşıdığı iddia edildi.Yapılan araştırmalarda uçakların gövdelerinin son derece ince bir yapıda olduğu ve durumun uçağın basınç dengesini olumsuz yönde etkilediği açıklandı.Şirkete yakın kaynaklar,45 yıl önce üretilmeye başlanan Boieng 737 modelleri zamanın şartlarında son derece ağır olan motorların etkisini azaltmak amacıyla ince madde kullanıldığı ancak 120 bin saat uçuşa kadar sorunsuz çalıştığı öğrenildi.

Uzmanlar,üretim tarihinden itibaren 72 ölümcül kazaya  karışan  Boieng 737 modellerinde son zamanlarda bir çok havayolu şirketinin daha fazla para kazanmak için uçakları daha sık seferlerde kullanması dolayısı ile bu modellerin yıprandığı ifade ediliyor.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri