Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Bilirkişi “Yasal Hak” Dedi

İşten çıkarılan 305 THY çalışanının durumlarının görüşüldüğü mahkemede bilirkişinin görüşü davanın seyrini değiştirilebilir. Türk Hava Yolları personelinin yapmış olduğu eylemi yasal hak olarak tespit eden bilirkişi raporunda şu ifadeler yer..

Kategori: Havacılık haberleri

İşten çıkarılan 305 THY çalışanının durumlarının görüşüldüğü mahkemede bilirkişinin görüşü davanın seyrini değiştirilebilir.

Türk Hava Yolları personelinin yapmış olduğu eylemi yasal hak olarak tespit eden bilirkişi raporunda şu ifadeler yer alıyor “Davacının yasadışı eylemin yapıldığının iddia edildiği gün olan 29.05.2012 tarihinde raporlu olduğu, CD’lerin incelenmesi sonucu, görüntülerde işe yönelik bir engellemenin mevcut olmadığı,b- Davacının CD’lerde görüntüsünün bulunmadığı, c- Doktor raporunun geçersizliğinin somut biçimde ispat edilememesi halinde, rapora değer verilerek davacının rahatsızlığı nedeniyle işe gelmediğini kabulün yerinde olacağı, d- İşyerinde yapılan eylemin AY md.54*deki yasakların kalkması ve AY md.90 hükmü uyarınca uluslararası normlar uyarınca demokratik bir hakkın kullanımının söz konusu olduğu veya demokratik bir hakkın kullanımı niteliğinde sayılmasının uygun olacağı, e- Kaldı ki, fesih için disiplin kuruluna başvurulması gerekirken disiplin kurulu kararı alınmamış olduğu ve de haklı veya geçerli fesih nedeninin ispatlanmamış bulunduğu. Kanaatini taşıdığımızı belirtir raporumuzdur.”

Mahkemenin bilirkişi raporu sonrası vereceği karar merakla bekleniyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri