Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Bayram Öncesi Havayolu Şirketlerinden Ek Sefer Duyurusu

Bayrama günler kala tatil merkezlerine uçak ile gitmek isteyenler uçak biletlerini günler öncesinden aldı. Tatil planlarını son ana bırakan tatilciler ise bilet bulmakta oldukça zorlanıyor. Tatil için hava yolu ulaşımını..

Kategori: Havacılık haberleri

Bayrama günler kala tatil merkezlerine uçak ile gitmek isteyenler uçak biletlerini günler öncesinden aldı. Tatil planlarını son ana bırakan tatilciler ise bilet bulmakta oldukça zorlanıyor. Tatil için hava yolu ulaşımını kullanmak isteyen tatilcileri zor durumda bırak istemeyen havayolu şirketlerin ek seferler başlattıklarını duyurdu.

Özelikle bayram dönemlerinde yolculuk mesafesinin kısalığı ve otobüs yolculuğuna göre daha rahat ve konforlu olması nedeniyle uçak ile yolculuk daha çok tercih edilmekte ve buna bağlı olarak ek sefer talebi bu dönemlerde bir hayli artmakta. Ek seferlerle birlikte yolcularını sevindiren havayolu şirketleri, nereye ve kaç  ek sefer yaptıklarını duyurdu.

 

Bu bayram döneminde en çok ek seferi Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Hava Yolları yapacak. 24 temmuz – 04 Ağustos tarihleri arasında İç Hat seferlerinde 91, Kıbrıs ve dış hat seferlerinde ise 46 ek sefer yapacağını duyuran Pegasus Hava Yolları Yurt dışı ek seferlerinin büyük bir bölümünü Almanya,Fransa de Danimarkaya yapacaklarınıda duyurusuna ekledi.

 

En çok Eksefer düzenleyen ikinci havayolu şirketi ise Türk Hava Yolları (THY) oldu. Bayram yoğunluğu nedeniyle şirket 49 ek sefer düzenleme kararı aldı. Ekseferlerin büyük bir bölümünü iç hat seferlerinin oluşturduğu Türk Hava Yollarında Antalya’ya 5, Bodrum’a 22, Dalaman’a 5, Trabzon’a 5 Ek sefer düzenleneceği duyuruldu.

 

Atlas Jet ve Onur Air de bir dizi açıklama yaparak bayram yoğunluğu nedeniyle ek seferler düzenlediklerini duyurdu. Atlas Jet İstanbul Atatürk Havalimanından Bodrum 3  ek sefer düzenleyeceğini duyururken Onur Air ise Bayram tatili nedeniyle oluşan yoğunluğu gidermek amacıyla İzmir Bodrum Antalya ve Dalaman Hatlarında ek sefer düzenleyeceklerini yolcularına duyurdu.

 

Havayolu Şirketlerinin Bayram Tatili nedeniyle düzenlediği güncel ek sefer bilgilerini bu şirketlerin müşteri temsilcilikleri aranarak kontrol etmeniz faydanıza olacağıda bilinmelidir.

Pegasus Havayolları Telefon : 0888 288 18 18

Türk Hava Yolları Telefon :  444 0 849

Atlas Jet Havayolları Telefon0850 222 0000

Onur Air Havayolları Telefon0850 210 6687

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri