Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Avrupa’da 13 Uçak Radardan Kaybolmuş!

Avrupa genelinde haziran ayı başından bugüne en az 13 yolcu uçağının radardan kaybolduğu öğrenildi. TRT tarafından yayınlanan habere göre haziran ayı başından itibaren Avrupa genelinde sebebi henüz belli olmamakla beraber..

Kategori: Havacılık haberleri

Avrupa genelinde haziran ayı başından bugüne en az 13 yolcu uçağının radardan kaybolduğu öğrenildi.

TRT tarafından yayınlanan habere göre haziran ayı başından itibaren Avrupa genelinde sebebi henüz belli olmamakla beraber en az 13 yolcu uçağının seyir halindeyken hava trafik kuleleri radarları ile irtibatları kesildiği,açıklandı.Sebebi hakkında henüz kesin bir bilgiye ulaşılmazken açılan soruşturma kapsamında yapılan araştırmalarda Macaristan’da haziran ayı içerisinde yapılan askeri tatbikat nedeniyle radarların çalışmayabileceği bilgisine ulaşılmış ancak bunakarşılık konu ile ilgili açıklama yapan Macar yetkililer,askeri tatbikat nedeniyle en fazla 4 km uzaklıkta bulunan elektronik aygıtların devre dışı kalabileceğini ifade ederek bu tahmini çürütmüş oldu.

Almanya,Slovakya,Çek Cumhuriyeti’nde etkili olan sistem arızalarına uzmanlar çözüm ararken havacılık kulislerinde hava trafik kontrolörlerinin kullanmış olduğu sistemlere virüs girmiş olabileceğini ihtimali konuşuluyor.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri