Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Atlasglobal uçağında yolcuların yüreği ağzına geldi

AtlasGlobal Hava Yolları’na ait İzmir-Lefkoşa seferini yapmak üzere kalkış yapmaya hazırlanan yolcu uçağının arıza yapması nedeniyle kalkış sırasında sert firen yaparak durması nedeniyle yolcular büyük panik yaşadı. Adnan Menderes Havalimanı’nda..

Kategori: Havacılık haberleri

AtlasGlobal Hava Yolları’na ait İzmir-Lefkoşa seferini yapmak üzere kalkış yapmaya hazırlanan yolcu uçağının arıza yapması nedeniyle kalkış sırasında sert firen yaparak durması nedeniyle yolcular büyük panik yaşadı.

Adnan Menderes Havalimanı’nda 180 yolcusu ile KKTC Lefkoşa Ercan Havalimanı’na hareket etmek üzere saat 17.00’de yolcu alımına başlaması gereken Atlasglobal Hava Yolları’na ait yolcu uçağı uçakta meydana gelen teknik arıza nedeniyle 18:40’a alındı.1,5 saati aşan rötar sonrasında yolcuları uçağa alınması ile birlikte Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkış yapmak için pistte hızlanmaya başlayan uçağın kaptan pilotu tekrar eden uçak arızası nedeniyle kalkış yapmaktan son anda vazgeçerek sert bir fren yapmak zorunda kaldı.O sırada uçakta bulunan yolcular büyük panik yaşarken kabin ekibi yolcuları sakinleştirme konusunda büyük çaba sarf ettiler.

Uçağın havalimanı dış hatlar terminaline yaklaşması sonrası uçaktan indiren yolcular,arıza yapan uçağın rötara rağmen değiştirilmemesi nedeniyle havayolu şirketi yetkililerine sitem etti.

Atlasglobal Hava Yolları, 2015 yılında kurumsal kimliğini yenileme çalışmaları kapsamında Atlasjet olan ismini Atlasglobal olarak değiştirmişti.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri