Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Atatürk Havalimanı’nın “engelsiz havalimanı” projesi BM tarafından “iyi örnek” olarak tanıtıldı

İlk olarak Atatürk Havalimanı’nda uygulanmaya başlanan “engelsiz havalimanı” projesine USTAD standardı BM genel kurulunda iyi örnek olarak gösterildi. Merkezi New York’ta olan Birleşmiş Milletler (BM) genel merkezinde 8. Engellilerin Haklarına..

Kategori: Havacılık haberleri

İlk olarak Atatürk Havalimanı’nda uygulanmaya başlanan “engelsiz havalimanı” projesine USTAD standardı BM genel kurulunda iyi örnek olarak gösterildi.

Merkezi New York’ta olan Birleşmiş Milletler (BM) genel merkezinde 8. Engellilerin Haklarına Dair Sözleşmeye Taraf Ülkeler toptantısında,Atatürk Havalimanı’nda uygulanan “engelsiz havalimanı” projesi “iyi örnek” olarak gösterildi.Havalalanlarında engelli yolculara direkt olarak hizmet veren kuruluşların bu konuda gerekli tedbirleri alıp,engelli yolcuların mağduriyetinin önlenmesi amacıyla hayata geçirilen proje böylelikle uluslararası bir kuruluş tarafından da dünya kamuoyuna duyurulmuş oldu.

Engelsiz havaalanı projesi ülkemizde 58 havaalanında uygulanmaktadır.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri