Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Atatürk Havalimanı’nda THY uçakları zor anlar yaşadı

Atatürk Havalimanı’nda Türk Hava Yolları’na ait iki uçaktan biri pisti pas geçerken diğer uçak da yakıt sıkıntısı nedeniyle acil iniş yaptı. Türk Hava Yolları,iki yolcu uçağının dün yaşamış olduğu sorunlarla..

Kategori: Havacılık haberleri

Atatürk Havalimanı’nda Türk Hava Yolları’na ait iki uçaktan biri pisti pas geçerken diğer uçak da yakıt sıkıntısı nedeniyle acil iniş yaptı.

Türk Hava Yolları,iki yolcu uçağının dün yaşamış olduğu sorunlarla gündeme geldi.İlk olarak Hannover-İstanbul seferini yapan TK-1552 sefer sayılı yolcu uçağı Atatürk Havalimanı’na iniş için alçalmaya başladı.Ancak uçağın kaptan pilotu pistte bulunan kuş ölüleri nedeniyle iniş yapamacağı gerekçesiyle tekrar yükseldi ve havada tur atmaya başladı.Durumu kuleye bildiren pilot,pistin temizlenmesini istedi.Kule de hemen durumu DHMİ yetkililerine bildiresi sonrasında DHMİ’ye bağlı temizlik ekipleri pisti kuş ölülerinden arındırdı.Pistin temizlenmesi ile birlikte THY uçağı sorunsuz bir şekilde havaalanına iniş yaptı.

Günün diğer olayı ise Amsterdam-İstanbul seferini yapan yolcu uçağının yakıt azalması nedeniyle acil iniş yapması oldu.TK-1958 sefer sayılı THY uçağının Atatürk Havalimanı’na iniş yaptığı esnada uçak ikaz sistemi yakıt azlığı nedeniyle sinyal verdi.Uçağın kaptan pilotu durumu hemen kuleye bildirdi ve inişte öncelik tanınmasını istedi.Kule tarafından gerekli iznin verilmesi sonrası uçak sorunsuz şekilde havaalanına iniş yaptı.

Etiketler:
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri