Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Atatürk Havalimanında Piste Giren Köpek Zor Anlar Yaşattı

Olay dün saat 11.30 sıralarında yaşandı. Türk hava yollarına ait uçak saat 11.30 sıralarında iniş için alçaldığı esnada pistte sahipsiz bir köpeğin olduğunu farketti. İnişi tehlikeye sokmak istemeyen pilot kararından..

Kategori: Havacılık haberleri, Havayolu şirketleri

Olay dün saat 11.30 sıralarında yaşandı. Türk hava yollarına ait uçak saat 11.30 sıralarında iniş için alçaldığı esnada pistte sahipsiz bir köpeğin olduğunu farketti. İnişi tehlikeye sokmak istemeyen pilot kararından vazgeçerek tekrar havalandı, bunun üzerine vakit kaybetmeden hemen kulaya pistte sahipsiz bir köpeğin olduğu bilgisini iletti.

Bu bilgi üzerine hemen harekete geçen DHMİ apron görevlileri sahipsiz köpeği pistten uzaklaştırmak için harekete geçti. Kısa sürede köpeği yakalayarak pistten uzaklaştıran görevliler inişlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebileceği bilgisini kuleye iletti.

Çalışma esnasında pisti pas geçen 2 si Türk Hava Yolları ve bir Tunus hava yollarına ait uçaklar inişlerini gerçekleştirdi.

Sahipsiz köpeğin piste nereden girdiğini araştıran görevliler Askeri alandan piste geldiği bilgisine ulaştı.

Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri