Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Askeriye 500 Pilotunu Kaybedebilir

Askeriye Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen açıklama sonrası 500 pilotunu kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Son yıllarda sivil havacılık alanında artan rekabet ve  uçak sayısı ile doğru orantılı olarak ortaya..

Kategori: Havacılık haberleri

Askeriye Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen açıklama sonrası 500 pilotunu kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Son yıllarda sivil havacılık alanında artan rekabet ve  uçak sayısı ile doğru orantılı olarak ortaya çıkan pilot ihtiyacı sonrası havayolu şirketlerinin tecrübe ve yetenek olarak diğer yetişmiş pilotlardan birkaç adım daha önde olan Türk Hava Kuvvetleri pilotlarını filolarını katmak için birbirleriyle yarışıyor.Askeriyede 15 yılını doldurmuş olan pilotlar ise ordudan istifa ederek özel havayolu şirketlerinde çalışmaya başlıyorlar.Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın son yapmış olduğu açıklama ile askeri kökenli pilotların bekledikleri zamandan biraz daha erken zamanda özel havayolu şirketlerine geçmelerinin önü açılacak.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz,Türk Silahlı Kuvvetler’inde mecburi hizmet süresi 15 yıldan 10 yıla indirilmesi konusunda çalışmalarımız sürüyor,açıklaması ile tartışmalar başladı.Halen Türk Silahlı Kuvvetlerin filosunda 1700 pilot görev yapıyor ve bunlardan 500 tanesi 10 yılını tamamlamış pilotlar.Bu düzeltmenin yapılması durumunda 500 pilota istifa yolu açılırken askeri yetkililer bakanlık ile ortaya çıkacak olumsuz durumları görüştükleri ifade edildi.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri