Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Antalya Havalimanı’nın Yenilenen Terminalin Açılışı

Antalya Havalimanı’nın işletme hakkını elinde bulunduran ICF Airports tarafından yenileme çalışması yaptırılan terminal binasının açılışının önümüzdeki hafta yapılacak davet ile yapılacağı açıklandı. ICF Airports tarafından 10,5 milyon Euro maliyetle yapılan..

Kategori: Havacılık haberleri

Antalya Havalimanı’nın işletme hakkını elinde bulunduran ICF Airports tarafından yenileme çalışması yaptırılan terminal binasının açılışının önümüzdeki hafta yapılacak davet ile yapılacağı açıklandı.

ICF Airports tarafından 10,5 milyon Euro maliyetle yapılan terminal yenileme çalışması sonrasında yenilen terminalin içerisine 5000 m2     büyüklüğünde sigara içme alanı bulunuyor.Yeni dış hatlar terminali hakkında bilgiler veren ICF Airports Eş Başkanı Ersel Göral “Yapılan tadilat çalışmaları sonrasında bekleme salonunda bulunan bölmeler ve biniş kapıları öncesi güvenlik kontrol noktalarındaki güvenlik kontrol ekipmanları tamamen kaldırıldı ve ana merkezdeki pasaport kontrol kabinlerinin önüne yerleştirildi. Böylece yolcular güvenlik ve pasaport kontrollerini tek noktada yaptırabilecek. ‘Open Gate’ uygulaması olarak adlandırdığımız bu çalışmalara ek olarak terminal binası yaklaşık 4 bin metrekare ek inşaat ile genişletildi. Bu genişleme ile 10 yeni check-in kontuarı hizmete alındı ve yolcuların bilet ve bagaj işlemleri hızlandırılmış oldu” dedi.

Havacılık otoriterileri,yeni terminal binası açılışı sonrasında İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sonra ülkemizin en büyük ikinci havalimanı olan Antalya Havalimanı’nın dış çehresinin olumlu yönde daha da gelişeceği şeklinde görüş birliğine vardı.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri