Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Ankara’ya İkinci Havaalanı Mı Geliyor

“Ankara Esenboğa Havalimanı’nın artık ihtiyaçları karşılamıyor,yetersiz kalıyor ve en ufak bir doğa olayından etkileniyor”.Bu sözler Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Abdullah DEĞER’e ait.Ankara’ya ikinci bir havaalanının yapılmasının şart olduğunu söyleyen..

Kategori: Havacılık haberleri

“Ankara Esenboğa Havalimanı’nın artık ihtiyaçları karşılamıyor,yetersiz kalıyor ve en ufak bir doğa olayından etkileniyor”.Bu sözler Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Abdullah DEĞER’e ait.Ankara’ya ikinci bir havaalanının yapılmasının şart olduğunu söyleyen Değer,konu hakkında açıklama yayınladı.

Ankara Esenboğa Havaalanı’nın kış aylarında meydana gelen sis yüzünden saatlerce rötar yaptığını belirten Abdullah Değer “Mevcut havaalanı, Ankara çanağının içinde olduğu için uçaklar, basit bir sis hadisesinde dahi 3-4 saat rötar yapıyor. Zaten donanımı yetersiz olan ve ihtiyaca cevap veremeyen Esenboğa’da bir de basit bir doğa olayında dahi bu tip gecikmelerin yaşanmasının önüne geçmek mümkün değil.Ankara Esenboğa Havalimanı’nın, dünyadaki büyük havaalanları ile mukayese edildiğinde küçük ve yetersiz kaldığını Ankara’dan yurtdışına uçuşların çoğunun İstanbul aktarmalı yapıldığını hatırlattı. Bazı ülkelere yapılan direkt uçuşların yeterli olmadığını, dış hat uçuşlarının arttırılması için de mevcut havaalanının yetersiz olduğunu bu nedenle Başkent’e nitelikli ve donanımlı ikinci bir havaalanı projesi şart.Ankara’ya ikinci havaalanı projesi için yurt içi ve gerek yurt dışı seyahatlerinde uçağı tercih edenlerin sayısı çığ gibi artıyor. Buna karşın mevcut havaalanında iyileştirme yapılamıyorsa, bütün şartlar göz önünde bulundurularak ikinci bir havaalanı inşa etmek gerekir. Bunun için de Ankara çanağı dışında kalan uygun alanlar değerlendirilebilir. İkinci bir havaalanı hem Ankara;nın ve hem de çevre illerin yükünü hafifletecektir” şeklinde ifadeler kullandı.

Konunun sivil toplum kuruluşları tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu.

 

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri