Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Ankara’dan Amsterdam, Brüksel ve Londra’ya Doğrudan Uçak Seferi izni verildi

Türk Hava Yolları’nın Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne yapmış olduğu başvuru sonrasında THY’ye Ankara’dan Amsterdam,Brüksel ve Londra’ya doğrudan uçak seferleri düzenleme izni verildi. SHGM tarafından konu hakkında yapılan açıklamada “Başkent’ten yurtdışı..

Kategori: Havacılık haberleri, SHGM Haberleri

Türk Hava Yolları’nın Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne yapmış olduğu başvuru sonrasında THY’ye Ankara’dan Amsterdam,Brüksel ve Londra’ya doğrudan uçak seferleri düzenleme izni verildi.

SHGM tarafından konu hakkında yapılan açıklamada “Başkent’ten yurtdışı seferlerini teşvik için yayımlanan Genelge kapsamında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Türk Hava Yolları’nın Amsterdam, Brüksel ve Londra uçuşları için yaptığı talebi onayladı.
Esenboğa Havalimanı’ndan yurtdışı uçuşların artırılması amacıyla yürütülen çalışma kapsamında Borajet Havayolları’na Münih, Pegasus Havayolları’na ise Bakü ve Amman uçuşları için verilen izinlerin ardından THY’nin de Avrupa’da üç noktaya uçuş düzenlemek için yaptığı başvuru kabul edildi.
Teşvikli hatlardan yararlanmak isteyen havayollarının başvurulanı değerlendirmeye devam eden SHGM, THY’nin AnadoluJet markasıyla uçuş gerçekleştirmek üzere Ankara – Amsterdam (Hollanda), Ankara-Brüksel (Belçika) ve Ankara – Londra (İngiltere) hatlarında uçuş talebini onayladı. Söz konusu hatlarda haftalık olarak yaz döneminde 3, kış döneminde ise en az 2 frekans olarak düzenlenecek seferlerin 3 ay içinde başlaması öngörülüyor.
Başkent’ten daha önce 6 ülkede 11 noktaya gerçekleştirilen uçuşlar, Genelge kapsamında tahsis edilen 6 yeni hatla birlikte 11 ülkede 17 noktaya ulaştı.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri