Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Andreas Lubitz

Tüm dünyanın merakla sorduğu soru:Andreas Lubitz kimdir? 25 Mart 2015 tarihinde Barselona- Düsseldorf seferini yapmak üzere havalanan Germanwings Hava Yollları’na ait 9525  sefer sayılı yolcu uçağını 150 yolcu ve mürettebat..

Kategori: Havacılık haberleri

andreas lubitzTüm dünyanın merakla sorduğu soru:Andreas Lubitz kimdir?

25 Mart 2015 tarihinde Barselona- Düsseldorf seferini yapmak üzere havalanan Germanwings Hava Yollları’na ait 9525  sefer sayılı yolcu uçağını 150 yolcu ve mürettebat ile birlikte bileyerek ve isteyerek düşürdüğü açıklanan uçağın yardımcı pilotu Andreas Lubitz hakkın bilgiler ışığında bu eylemi neden yapmış olabileceği soruna cevap aranıyor.28 yaşında olduğu açıklanan ikinci pilot Alman vatandaşı olduğu ve 2013 yılının Eylül ayından itibaren Germanwings Hava Yolları’nda ikinci pilot olarak görev yaptığı öğrenildi.630 saatlik uçuş tecrübesine sahip olduğu şirket tarafından açıklandı.

Yakın çevresi,Andreas Lubitz’in kuşku yaratmayan ve çevresine karşı durgun bir yapıya sahip insan olduğunu söylerken,şirketin periyodik olarak pilotlara uygulamış olduğu psikolojik testlerde başarı ile geçtiği ancak uçuş eğitimleri sırasında 6 yıl önce bunalıma girmesi nedeniyle uçuşlara bir süre ara verdikten sonra yeterlilik onayı alınması ile eğitimine onay verildiği ortaya çıktı.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri