Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Andreas Lubitz THY pilotu olacaktı!

Germanwings  uçağını Alp Dağları’na düşüren Alman pilot Andreas Lubitz’in Türk Hava Yolları ile görüştüğü ortaya çıktı. 24 Mart 2015 tarihinde havacılık tarihinin kara günlerinden birinin yaşanmasına neden olan Germanwings Hava..

Kategori: Havacılık haberleri

Andreas LubitzGermanwings  uçağını Alp Dağları’na düşüren Alman pilot Andreas Lubitz’in Türk Hava Yolları ile görüştüğü ortaya çıktı.

24 Mart 2015 tarihinde havacılık tarihinin kara günlerinden birinin yaşanmasına neden olan Germanwings Hava Yolları ikinci pilotu Andreas Lubitz’in 2013 yılında Lufthansa Uçuş eğitim Akademisi’nden mezun olduktan sonra mezun olan diğer  80 arkadaşı ile THY yardımcı pilotu olarak görev almak üzere görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.DHA haberine göre pilotların 40’ar kişilik gruplar halinde THY filosunda tecrübe amaçlı görev yapmak üzere Lufthansa ile THY arasında  işbirliği çerçevesinde 5 yıllığına görev yapması planlanıyordu.Ancak görüşmelerin sürdüğü sıralarda Lufthansa alt markası olan Germanywings Hava Yolları’nda genç pilotları değerlendirme kararı alarak THY ile işbirliği yapmaktan vazgeçmişti.

Bilindiği üzere 24 Mart 2015 tarihinde Barselona-Düsseldorf seferini yapmak üzere 144 yolcu ve 6 mürettebat ile havalanan Germanywings 9525 sefer sayılı yolcu uçağının yardımcı pilotu Andreas Lubitz,kaptan pilotun kokpit dışına çıktığı esnada kokpit kapısını kilitlemiş ve uçağı Fransa sınırları içerisinde Alp Dağları’na düşürmüştü.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri