Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Andreas Lubitz THY pilotu olacaktı!

Germanwings  uçağını Alp Dağları’na düşüren Alman pilot Andreas Lubitz’in Türk Hava Yolları ile görüştüğü ortaya çıktı. 24 Mart 2015 tarihinde havacılık tarihinin kara günlerinden birinin yaşanmasına neden olan Germanwings Hava..

Kategori: Havacılık haberleri

Andreas LubitzGermanwings  uçağını Alp Dağları’na düşüren Alman pilot Andreas Lubitz’in Türk Hava Yolları ile görüştüğü ortaya çıktı.

24 Mart 2015 tarihinde havacılık tarihinin kara günlerinden birinin yaşanmasına neden olan Germanwings Hava Yolları ikinci pilotu Andreas Lubitz’in 2013 yılında Lufthansa Uçuş eğitim Akademisi’nden mezun olduktan sonra mezun olan diğer  80 arkadaşı ile THY yardımcı pilotu olarak görev almak üzere görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.DHA haberine göre pilotların 40’ar kişilik gruplar halinde THY filosunda tecrübe amaçlı görev yapmak üzere Lufthansa ile THY arasında  işbirliği çerçevesinde 5 yıllığına görev yapması planlanıyordu.Ancak görüşmelerin sürdüğü sıralarda Lufthansa alt markası olan Germanywings Hava Yolları’nda genç pilotları değerlendirme kararı alarak THY ile işbirliği yapmaktan vazgeçmişti.

Bilindiği üzere 24 Mart 2015 tarihinde Barselona-Düsseldorf seferini yapmak üzere 144 yolcu ve 6 mürettebat ile havalanan Germanywings 9525 sefer sayılı yolcu uçağının yardımcı pilotu Andreas Lubitz,kaptan pilotun kokpit dışına çıktığı esnada kokpit kapısını kilitlemiş ve uçağı Fransa sınırları içerisinde Alp Dağları’na düşürmüştü.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri