Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Anadolu Sivil Havacılık

Anadolu üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu uluslararası standartlara uygun 1986 yılında uygun nitelikli elemanlar yetiştirmek üzere kurulmuştur. Anadolu Sivil Havacılık  bölümünde,Havacılık Elektrik Elektroniği, Uçak Gövde Motor Bakım, Sivil Hava Ulaştırma..

Kategori: Havacılık haberleri

Anadolu üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu uluslararası standartlara uygun 1986 yılında uygun nitelikli elemanlar yetiştirmek üzere kurulmuştur.

Anadolu Sivil Havacılık  bölümünde,Havacılık Elektrik Elektroniği, Uçak Gövde Motor Bakım, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Hava Trafik Kontrol ve Pilotaj bölümlerinde bir yıl İngilizce hazırlık ve dört yıllık lisans eğitimi verilmektedir.Öğrenciler Hava Trafik Kontrol ve Pilotaj bölümlerine ön kayıt ile, Havacılık Elektrik Elektroniği, Uçak Gövde Motor Bakım ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümlerine merkezi yerleştirmeyle girebilirler.

Sivil Havacılık Yüksekokulu bünyesinde uluslararası hava taşımacılığına açık bir havaalanı, JAR-145 onaylı bir bakım kuruluşu, 26 adet havaaracı, 28 adet laboratuar, uçuş, meydan kontrol ve radar simülatörleri bulunmaktadır.Yüksekokul sahip olduğu bakım tesisiyle 5700 kg altı havaaraçlarının büyük bakımlarını yapabilme yeteneğine sahiptir. Havaalanı işletmesi, hava trafik kontrol hizmetleri, uçuş ve havaaracı bakım faaliyetlerinin de etkin bir şekilde sürdürüldüğü Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda öğrenciler eğitim konuları ile örtüşen faaliyetleri uygulama alanında öğrenme fırsatı bulmaktadırlar.

Bu entegre yapı içinde Sivil Havacılık Yüksekokulu ulusal ve uluslararası havacılık kuruluş ve endüstrileri ile iş birliliğini sürdürmektedir. Havacılık sektöründe sürdürülen hizmetin uluslararası nitelik taşıyor olması nedeni ile bu sektöre insan kaynağı sağlayan eğitim kuruluşlarının ve bu sektörde hizmet veren personelin standartlara uygun yetkilendirilmiş olmaları gerekmektedir.Anadolu Üniversitesi sürdürdüğü eğitimler ve havacılık faaliyetleri ile geçmişten bu güne ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. İnsan kaynağı, gerekli donanımı ve sözü edilen özellikleri ile Yüksekokul dünya genelinde sayılı sivil havacılık okulları arasında yer almaktadır.

*Puan ve kontejanlar için TIKLAYIN…

İletişim : 0222 321 35 50

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri