Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Alkollü çıkan pilot ve hostesler açığa alındı

Pilot ve üç hostes uçuş öncesinde yapılan alkol testinde sonuçlar pozitif çıktı. Letonya merkzli havayolu şirketi Air Baltic Havayolları’na ait BT7843 sefer sayılı Boeing 737-300 tipi yolcu uçağı ile Norveç’in..

Kategori: Havacılık haberleri

Air Baltic cabincrew

Pilot ve üç hostes uçuş öncesinde yapılan alkol testinde sonuçlar pozitif çıktı.

Letonya merkzli havayolu şirketi Air Baltic Havayolları’na ait BT7843 sefer sayılı Boeing 737-300 tipi yolcu uçağı ile Norveç’in Oslo kentinden Girit’in Hanya kenti seferini yapmak üzere Oslo Gandermoen Havalimanı’nda bulunuyordu.Uluslararası havacılık kuralları gereği her uçuş öncesinde mürettebata yapılan alkol testinde BT7843 sefer sayılı uçuşu gerçekleştirecek olan Air Baltic Havayolları’nın mürettabatta bulunan pilot ve üç kabin memurunun alkol testi pozitif çıktı.Durumdan haberdar edilen şirket yetkilileri,uçuş için hemen başka mürettebat görevlendirdi.

Mürettebat değişimi nedeniyle uçak beş saat rötar yaparken,şirket tarafından  yapılan açıklamada,tüm yolculardan özür dileyerek, alkol testi pozitif çıkan dört personelin açığa alındığını duyurdu.

Alkollü çıkan mürettebatın yapılacak soruşturma sonrasında suçlu bulunmaları halinde iki yıl hapis cezasının yanı sıra ömür boyu uçuşlardan men edilecek.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri