Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Airbus’tan Şeffaf Uçak Üretimi

Dünyanın iki dev uçak üretici firmalarından biri olan Airbus,yakın zaman içerisinde şeffaf gövdeli uçak üretileceğini açıkladı,böylece yolculat gökyüzünü 360 derecelik açıyla seyretme imkanı bulacakları kaydedildi. Almanya’nın Der Spiegel dergisine açıklamalarda..

Kategori: Havacılık haberleri

Dünyanın iki dev uçak üretici firmalarından biri olan Airbus,yakın zaman içerisinde şeffaf gövdeli uçak üretileceğini açıkladı,böylece yolculat gökyüzünü 360 derecelik açıyla seyretme imkanı bulacakları kaydedildi.

Almanya’nın Der Spiegel dergisine açıklamalarda bulunan,Airbus Araştırma ve Teknoloji Departmanı Başkanı Axel Krein, mühendislerin üzerinde çalıştıkları uçak modelinde yolcuların gökyüzünde süzülürcesine yolculuk edebilecekleri bir uçak modeli üzerinde çalışmaların hızla sona yaklaştığı ifade ediliyor.

Axel Krein, “Mühendislerimiz yüksek teknoloji ürünü seramik bir kaplamayla üretilecek uçakta, kaptanın bir düğmeye basarak elektrik titreşimleri gönderebileceğini düşünüyor. Kabin çatısı, duvarlar ve taban bu düğmeye basılmasıyla sanki yokmuş gibi olacak ve bu, yolculara üzerlerinde uçtukları manzarayı 360 derecelik bir açıyla görebilmelerine fırsatı verecek. Geleceğin uçakları beş kıtanın harika manzaralarını benzersiz ve engelsiz bir şekilde sunacak. Piramitleri ve Eyfel Kulesi’nin uçağın şeffaf tabanından hiçbir engel olmadan görebileceksiniz.” dedi.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri