Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

AirAsia Airlines uçağı hakkında son bilgiler

Sabah saatlerinde Endonezya’dan Singapur’a gitmek üzere 162 yolcu ve mürettebatıyla havalanan ancak daha sonra kule ile irtibatı kesilen uçak hakkında son bilgiler gelmeye devam ediyor. Uçak ile irtibatın kesildiği haberi..

Kategori: Havacılık haberleri

Sabah saatlerinde Endonezya’dan Singapur’a gitmek üzere 162 yolcu ve mürettebatıyla havalanan ancak daha sonra kule ile irtibatı kesilen uçak hakkında son bilgiler gelmeye devam ediyor.

Uçak ile irtibatın kesildiği haberi sonrası,Airasia Airlines şirketi yetkilileri ve resmi makamlar acil toplantı yaparak uçağın akibeti hakkında çalışmalara başladı. Şirket uçak mürettebatı hakkında verdiği bilgide uçağın kaptan pilotunun isminin 6300 saatlik uçuş tecrübesine sahip Iriyanto,yardımcı pilotun isminin de Remi Emmanuel Plesel olduğunu açıkladı.Uçakta ayrıca Saiful Rakhmad isimli uçak teknisyeni buluyordu.Diğer kabin ekibinin isimleri de Wanti Setiawati, Khairunisa Fauzi, Oscar Desano ve Ari Wismoyo Prambudi olduğu,yolcuların isimleri ise henüz açıklanmazken, şirket yolcular arasında 16 çocuk ve 1 bebeğin bulunduğu ayrıca,yolcuların uyrukları hakkında da 149 Endonezyalı, 3 Koreli, 1 Singapurlu, 1 İngiliz ve 1 Malezyalı olduğu şeklinde bilgileri de kamuoyuna  duyurdu.Saat 18:3o itibariyle uçağı arama çalışmalarına ara verildiği ve Avusturalya,Singapur ve Malezya’nın katıldığı arama kurtarma çalışmalarına sabah tekrar başlanacak.

Yetkililer uçağın ayrıca irtibatın kesilmeden önce hızının normalden 100 knot daha az süratte olduğunu ve pilotun kule ile son konuşmasında kötü hava koşulları nedeniyle kaptan pilotun rotayı değiştirmek için izin istediği ifade edildi.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri