Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Air France uçağı dağa çarpmaktan son anda kurtuldu

Air France ait yolcu uçağı Kamerun’da bulunan Kamerun Dağı’na çarpmaktan son anda uçağın ikaz sistemi sayesinde kurtuldu. Fransa merkezli havayolu şirketi Air France Airlines’a ait 953 sefer sayılı Boeing 777..

Kategori: Havacılık haberleri

Air France ait yolcu uçağı Kamerun’da bulunan Kamerun Dağı’na çarpmaktan son anda uçağın ikaz sistemi sayesinde kurtuldu.

Fransa merkezli havayolu şirketi Air France Airlines’a ait 953 sefer sayılı Boeing 777 tipi yolcu uçağı 23 yolcu ve 10 mürettebat ile Malobo-Douala seferini yapan yolcu uçağı 9000 feet yükseklikte seyir halindeyken orta afrikanın en büyük dağı olan Kamerun Dağına yaklaştığı esnada uçak ikaz sisteminin çalışması ile uçak 13 000 feete yükseldi ve kaptan pilot  uçağın dağa çarpmasını önledi.Olay hakkında açıklamada bulunan Air France şirketi olay sonrası şirket içinde gerekli araştırmaların yapılacağı garantisi verdi.

Fransa haber ajansları uçak uyarı sisteminin çalışmamasını  20 ocak 1992 yılında Air İnter Airlines’a ait Lyon-Strazburg seferini gerçekleştirmesi sırasında Vosges Dağları’na çarpmasını akıllara getirdiğini yazdı.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri