Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Acil Çıkış Kapısına Oturmasına İzin Verilmeyen Sanatçı

Milliyet gazetesinin haberine göre Bodrum-İstanbul seferini yapmak için Türk Hava Yolları’na ait uçak ile seyahat etmek üzere uçakta bulunan sanatçı Akrep Nalan,check-in sırasında kendisine acil çıkış kapısından yer alması sonrasında..

Kategori: Havacılık haberleri

Milliyet gazetesinin haberine göre Bodrum-İstanbul seferini yapmak için Türk Hava Yolları’na ait uçak ile seyahat etmek üzere uçakta bulunan sanatçı Akrep Nalan,check-in sırasında kendisine acil çıkış kapısından yer alması sonrasında uçakta yolculuk için yerini aldığı sırada hosteslerin uyarısı ile karşılaştı.Kabin görevlileri Akrep Nalan’ı fazla kiloları nedeniyle o koltukta oturamayacağını söyleyince sanatçı ve hostesler arasında ilginç diyaloglar geçti.

Önceki akşam THY tarifeli 10.30 uçağıyla İstanbul’a gelmek üzere acil çıkış kapısında oturmakta olan Akrep Nalan kendisinin burada oturamayacağını söyleyen kabin görevlileri ile arasında geçenleri anlattı.Akrep Nalan “Erkek arkadaşım Alişan Çiçek’le birlikte İstanbul’a gelecektik. Uçağa bindik, yerlerimize oturduk. Yanımızdaki genci 18 yaşını doldurmadığı için acil çıkışta uçamayacağını söyleyip yerinden kaldırdılar. Ona ‘Neyse ki benim yaşım tutuyor’ diye takılırken, hostes ‘Sizinle ilgili başka problem var, ne yazık ki kilolarınız nedeniyle siz de burada uçamazsınız’ dedi. O sırada yolcular bizi dinliyordu, rezil oldum. Yerimi değiştirmeyeceğimi, acil durumda kolu kaldıramayacak kadar aciz olmadığımı söylediğim halde başıma beş hostes dikildi. Olay büyüyünce kalkmak zorunda kaldım. Arka sıralara oturduk. Bu kez de hostesler kemer takmam için geldi. Tepki gösterdim ve yedek kemer istedim. Tartışma uzayınca sinirlenip yedek kemeri yere fırlattım. Bu arada uçak yavaş yavaş hareket etmeye başlamıştı ama kemerimi bağlamadığım için pilot uçağı durdurdu. THY hostesleri kemeri takmazsam rapor tutacaklarını ve bundan sonra THY uçakları ile uçamayacağımı söyledi. Çok utandım, aşağılandım. Böyle bir uygulama ne derece doğru bilmiyorum ama insanlara kilolarından dolayı böyle davranmaları hoş değil. Sonuçta bileti alırken bana acil çıkışta yer veriyorlar, sonra böyle küçük düşürüyorlar. Artık kimse beni uçakta göremeyecek”dedi.

Bilindiği üzere uçuş kuralları çerçevesinde acil çıkış noktasında oturan kişiler tehlike anında kapıyı açmak ve uçakta bulunan yolcuları tahliye etmekle görevlidir.Burada oturacak kişinin sağlıklı ve hareket kabiliyetinin olması gerekiyor.Burada oturamayacak kişilere uçuş esnasında görevli olan kabin amiri karar verebiliyor.

[poll id=”13”]

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri