Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

ESENBOĞA HAVAALANI

  Türkiye’nin İç ve Dış Hatları bir arada olan “tek” havalimanı olma özelliğine sahip Ankara Esenboğa Havalimanı, hem politik hem de ekonomik dinamiklerle yoğun bir trafiğe sahip olan başkente yakışan,..

Kategori: Havaalanlarımız

  Türkiye’nin İç ve Dış Hatları bir arada olan “tek” havalimanı olma özelliğine sahip Ankara Esenboğa Havalimanı, hem politik hem de ekonomik dinamiklerle yoğun bir trafiğe sahip olan başkente yakışan, nitelikli ve kaliteli hizmeti sağlıyor. Ankara ulaşımına yeni bir soluk getiren ve 10 milyon yolcu kapasitesine sahip Esenboğa Havalimanı’nda dünyanın en gelişmiş güvenlik sistemleri kullanılıyor.

   “Yap – İşlet – Devret” modeliyle gerçekleştirilen Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali, taahhüt edilen tarihten bir yıl önce bitirilerek rekor bir sürede tamamlandı. 16 Ekim 2006 yılında 10 milyon yolcu kapasitesi ile hizmet vermeye başlayan, Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali, 182 bin metre karelik bir alan üzerine kurulu.
Avrupa’nın en modern havalimanı olma özelliğine sahip Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali bagaj sisteminde kullanılan en son teknoloji sayesinde, yolcuları bagajları ile üç dakikada buluşturuyor.
Geniş hizmet yelpazesi ile yolculara rahat ve huzurlu seyahat yapma fırsatı sunan Esenboğa Havalimanı, tüm yolcular için güvenilir kullanım kolaylığı ön plana alınmış estetik ve konforlu ortamlar yaratıyor.

   Terminalin özgün mimari tasarımı, yolculara diledikleri yere kolay erişim olanağı ve mekânın her noktasından tüm alanı rahatlıkla görebilecekleri geniş ve ferah bir perspektif sunarken, yolcu akışının kolaylığı, aktarmalı uçuş yapan yolcular için konforu en üst düzeye çıkarıyor. Tüm yabancı elçiliklerin merkezi olan Ankara, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin, yöneticilerin, devlet memurları ve askeri birimlerinin de bir numaralı merkezidir. Politikacıların birinci ikametgâhı olan başkent Ankara, aynı zamanda önemli bir ticaret ve endüstri şehridir. Yirminci yüzyılın son on senelik diliminde Ankara, büyük bir yerleşim kentinden önemli bir endüstri şehrine dönüşmüştür.

 Türkiye Cumhuriyet tarihinin siyaset, kültür ve sanat ile bütünleşmiş şehri Ankara, yabancı devlet konuklarının, ülkemize ilişkin ilk izlenim yeri olan Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali, özgün tasarımı ve modern mimarisi ile büyük beğeni topluyor.

Terminal özellikleri

Yolcu Kapasitesi: 10 milyon yolcu/yıl
Terminal Alanı: 182.000 m2
Otopark Alanı: 110.614 m2
Duty Free Alanı: 2400 m2
Yiyecek – İçecek Alanı: 5200 m2
Otopark Kapasitesi: 4069 araç
Check-in Kontuarı: 138 adet
Pasaport Gişesi (Gidiş Katı): 18 adet
Pasaport Gişesi (Geliş Katı): 18 adet
Köprü: 18 adet
Busgate: 8 adet
PCA Sistemi: 18 adet
400 Hz. Elektrik Sistemi: 18 adet
Asansör: 33 adet
Yürüyen Merdiven: 38 adet
Bagaj Karuseli: 9 adet
X-ray: 52 adet
Metal Kapı Detektörü: 52
Yangın Detektörü: 4938
Yangın Düğmesi: 435 adet

  İLETİŞİM BİLGİLERİ:
   telefon:0312 3980000 
   fax:0312 398 0345

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri