Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

54 yıl sonra uçağın enkazı bulundu

1961 yılında düşen uçağın enkazını dağcılar buldu. Şili’de bir grup dağcı 1961 yılında 24 yolcusu ile düşen uçağın enkazını buldu.Alp dağlarına tırmanırken enkazı bulan dağcılar,pervane ve kuyruk kısmının görünür halde..

Kategori: Havacılık haberleri

1961 yılında düşen uçağın enkazını dağcılar buldu.

Şili’de bir grup dağcı 1961 yılında 24 yolcusu ile düşen uçağın enkazını buldu.Alp dağlarına tırmanırken enkazı bulan dağcılar,pervane ve kuyruk kısmının görünür halde olduğunu,uçağın diğer parçalarının ise kayaların kaldırılması sonrasında ortaya çıkacağını ifade ettiler.Uçağın yerini kamuoyu ile paylaşmamalarının nedeni olarak,olması muhtemel turist akını ile birlikte uçakta hayatını kaybedenlerin kişisel eşyalarının kaybolma ihtimalini gösteren dağcılar hatıralara saygısızlık yapmak istemediklerini ifade ettiler.

3 Nisan 1961 tarihinde Lan Chile Airlines’a ait Douglas DC-3 tipi yolcu uçağı ile irtibat kesilmiş içerisinde Green Cross futbol takımının da sekiz oyuncusunun da bulunduğu 24 yolcu hayatını kaybetmişti.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri