Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

54 yıl sonra uçağın enkazı bulundu

1961 yılında düşen uçağın enkazını dağcılar buldu. Şili’de bir grup dağcı 1961 yılında 24 yolcusu ile düşen uçağın enkazını buldu.Alp dağlarına tırmanırken enkazı bulan dağcılar,pervane ve kuyruk kısmının görünür halde..

Kategori: Havacılık haberleri

1961 yılında düşen uçağın enkazını dağcılar buldu.

Şili’de bir grup dağcı 1961 yılında 24 yolcusu ile düşen uçağın enkazını buldu.Alp dağlarına tırmanırken enkazı bulan dağcılar,pervane ve kuyruk kısmının görünür halde olduğunu,uçağın diğer parçalarının ise kayaların kaldırılması sonrasında ortaya çıkacağını ifade ettiler.Uçağın yerini kamuoyu ile paylaşmamalarının nedeni olarak,olması muhtemel turist akını ile birlikte uçakta hayatını kaybedenlerin kişisel eşyalarının kaybolma ihtimalini gösteren dağcılar hatıralara saygısızlık yapmak istemediklerini ifade ettiler.

3 Nisan 1961 tarihinde Lan Chile Airlines’a ait Douglas DC-3 tipi yolcu uçağı ile irtibat kesilmiş içerisinde Green Cross futbol takımının da sekiz oyuncusunun da bulunduğu 24 yolcu hayatını kaybetmişti.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri