Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

500 yolcusu ile acil iniş yaptı

Emirastes’e ait A380 tipi yolcu uçağı,500 yolcu ve mürettebatı ile Sri Lanka’ya acil iniş yaptı. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli hava yolu şirketi Emirates’e ait Dubai-Sidney seferini yapan EK-413 sefer sayılı..

Kategori: Havacılık haberleri

Emirastes’e ait A380 tipi yolcu uçağı,500 yolcu ve mürettebatı ile Sri Lanka’ya acil iniş yaptı.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli hava yolu şirketi Emirates’e ait Dubai-Sidney seferini yapan EK-413 sefer sayılı yolcu uçağı Güney Asya ülkelerinden Sri Lanka’ya acil iniş yaptı.500 yolcu ve mürettebatı bulunan uçak Sri Lanka’nın başkenti Colomba şehrinde bulunan Bandaranayake Uluslararası Havaalanı’na inen dev uçakta bulunan yolcular terminale alınırken,başka bir uçak ile Dubai’ye yollanacak.Havayolu şirketi yetkilileri,uçağın teknik arıza nedeni ile acil iniş yaptığını,arızanın teknik ekibin Sri Lanka’ya gelmesi sonrasında giderileceğini,söyledi.

Airbus A380 tipi uçaklar,850 yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük geniş gövdeli uçağıdır.bu uçaktan,Emirastes Havayolları’nın filosunda 42 adet bulunuyor.

 

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri