Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

5 Özel Havayolu Şirketinin Lisansı İptal Edildi

İş adamlarına jet kiralayan 5 özel havayolu şirketinde yapılan teftişlerde 120 milyon TL tutarında akaryakıt vurgunu yaptığı ortaya çıktı. 120 milyon TL tutarında akaryakıt vurgununun ortaya çıkması ile müfettişler bu..

Kategori: Havacılık haberleri

İş adamlarına jet kiralayan 5 özel havayolu şirketinde yapılan teftişlerde 120 milyon TL tutarında akaryakıt vurgunu yaptığı ortaya çıktı.

120 milyon TL tutarında akaryakıt vurgununun ortaya çıkması ile müfettişler bu 5 özel havayolu şirketinin kayıtlarını incelemeye aldı.Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Devlet Hava Meydanları Müdürlüğü’nün ortak yaptığı çalışma sonunda ortaya çıkan büyük vurgun ile devleti zarara uğratan şirketler yaklaşık 30 ton akaryakıtı usulsuz yollardan temin ettiği anlaşıldı.Uluslar arası hava ve deniz araçlarına vergisiz satılan bu akaryakıtları almak için devletten alınması gereken “İhrakiye Lisansı” almayan bu şirketlere yakıtların nasıl ulaştığını incelemeye aldı.

Soruşturmanın diğer havayolu şirketlerine sıçrayıp sıçrayamacağı önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.@Sabah Gazetesi@

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri