Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

3D SECURE NEDİR?

Son yıllarda bilişim dünyasında hızla bir yükseliş söz konusu.Bu gelişmeye paralel olarak kötü amaçlı şekilde teknolojiyi kullanan kişiler söz konusu.Elektronik ortamda kredi kartlarıyla yapılacak alışverişlerde dolandırıcılığın önüne geçmek amacıyla banka..

Kategori: manşet haberler

Son yıllarda bilişim dünyasında hızla bir yükseliş söz konusu.Bu gelişmeye paralel olarak kötü amaçlı şekilde teknolojiyi kullanan kişiler söz konusu.Elektronik ortamda kredi kartlarıyla yapılacak alışverişlerde dolandırıcılığın önüne geçmek amacıyla banka sistemleri 3D Secure  kimlik doğrulama sistemini kullanmaya başlamıştır.Uçak bileti alımında en sık kullandığımız  alım yöntemi olan internetten alım yani elektronik bilet alımında karşımıza çıkan 3D Secure sistemini sizler için araştırdık.

Sistemin Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “SecureCode” isimleri verilmektedir. 

3-D Secure uygulamasına nasıl üye olabilirim? 
Sisteme kayıt olmak çok kolaydır.

  • Kartınızı çıkaran banka 3-D Secure uygulamasını destekliyor ise ister alışveriş öncesinde ister alışveriş sırasında açılacak olan 3-D Secure penceresi aracılığıyla sisteme kayıt olabilirsiniz.
  • Kayıt sırasında, yalnızca 3-D Secure işlemlerde kullanacağınız bir şifre ile kişisel bir mesaj tanımlamanız gerekmektedir.
  • Kayıt olduktan sonra alışveriş işleminize kaldığınız yerden devam ederek işlemi güvenli bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Uygulama nasıl çalışmaktadır?


  • Uçuş şirketinin  web sayfası online bilet bölümünden bilet alımı gerçekleştirmek üzere uçuş, yolcu ve kart bilgileri girilir.
  • Kartla yapılan işleme onay alınması aşamasında, ekrana çıkan pencerede 3-D Secure işlemlerde görüntülenmek üzere daha önceden tarafınızca belirlenmiş olan kişisel mesaj görünür. Bu mesaj işlemin bankanız tarafından onaylanmakta olduğunu gösterir.
  • Ekrandaki ilgili alana 3-D Secure işlemlerde kullandığınız şifrenin girilmesi gerekmektedir.
  • Şifrenin doğrulanmasının ardından işlem bankadan onay alınarak sonuçlandırılır.
  • Böylelikle ödeme işlemi güvenli bir biçimde tamamlanır.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri