Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

35 havalimanı “Engelsiz” oldu

Engelli veya hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara kolaylık sağlanması amacıyla yürütülen Engelsiz Havalimanı Projesi kapsamında sertifika verilen havalimanı sayısı 35’e yükseldi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kontrolünde yürütülen “Engelsiz Havalimanı Projesi” kapsamında..

Kategori: Havacılık haberleri

Engelli veya hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara kolaylık sağlanması amacıyla yürütülen Engelsiz Havalimanı Projesi kapsamında sertifika verilen havalimanı sayısı 35’e yükseldi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kontrolünde yürütülen “Engelsiz Havalimanı Projesi” kapsamında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tüm havalimanlarında “Engelsiz Havaalanı” Kuruluş belgesi almak için çalışmalar yürüten Genel Müdürlük, bu kapsamda çalışmalarını yüzde yüze yakın tamamlayarak SHGM’ye müracaatlarını yaptı
2015 YILINDA 5 HAVALİMANI DAHA ENGELSİZ BELGESİ ALDI…
Daha önce 30 Havalimanı’nın belge aldığı “Engelsiz Havaalanı” proje kapsamında, 2015 yılı içerisinde gereklilikleri yerine getiren Balıkesir Koca Seyit, Kars, Mardin, Şanlıurfa GAP ve Kastamonu havalimanları da belge almaya hak kazandı.
Böylece proje kapsamında sertifika almaya hak kazanan havalimanı sayısı 35 oldu.
Engelsiz Havalimanı Projesi kapsamında düzenlenen sertifikalar doğrultusunda, havalimanlarında faaliyet gösteren ilgili kuruluşların ödeyecekleri ruhsat, sertifika gibi izin belgelerinin temdit ücretlerinde yüzde 15 indirim sağlanacak.

Etiketler: ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri