Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

3. Havalimanı hakkında iki bomba iddia!

İstanbul’a yapılması planlanan 3. havalimanı projesi hakkında her gün yeni iddialar ortaya atılıyor. Yapılması yılan hikayesine dönen Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerinden biri olarak gösterilen 3. havalimanı projesi hakkında ortaya..

Kategori: Havacılık haberleri

İstanbul’a yapılması planlanan 3. havalimanı projesi hakkında her gün yeni iddialar ortaya atılıyor.

Yapılması yılan hikayesine dönen Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerinden biri olarak gösterilen 3. havalimanı projesi hakkında ortaya atılan iddialara bugün de TMMOB(Türkiye Mühendisler Ve Mimarlar Odası Birliği) tarafından iki yenisi eklendi.TMMOB İstanbul İl Koordinasyonu toplantısında,yeni yapılacak havalimanı proje kotunun 105 metreden 70 metreye indirilmesinin havalimanını çalışamaz duruma getireceğini,buna neden olarak;70 metre kotunda yapılacak pistlerde kara yönünden uluslararası güvenlik kurallarına göre  kalkış ve iniş söz konusu olamaması gösterildi.70 metre kotu yapılmasında ısrar edilmesi halinde,uçakların Kuzey Marmara otoyoluna çarpma tehlikesi bulunduğunun altını çizildi.Ayrıca aynı toplantıda havalimanı projesinin ihalenin hemen sonrasında,proje için kredi vermek için sıraya giren yurt dışı bankalarının olduğu şeklinde  oluşturulan algı sonrası kredinin kamu bankası olan Ziraat Bankası tarafından verilecek olmasının hukuken yanlış olduğunu iddia ettiler.

Yapılması planlanan 3. havalimanı projesinin tamamlanma sürecine kadar bu konuda daha çok tartışmalar yaşanacağı tahmin ediliyor.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri