Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

22 uçak hack’lendi

Hackerlar 22 uçağın sistemleri ile oynayarak,rötar ve iptallere neden oldu. Polonya’nın en önemli havayolu şirketlerinden Lot Airlines’a ait 22 uçağın sistemine girmeyi başaran hackerlar (bilgisayar korsanı)   10 uçağın kalkışını..

Kategori: Havacılık haberleri

Hackerlar 22 uçağın sistemleri ile oynayarak,rötar ve iptallere neden oldu.

Polonya’nın en önemli havayolu şirketlerinden Lot Airlines’a ait 22 uçağın sistemine girmeyi başaran hackerlar (bilgisayar korsanı)   10 uçağın kalkışını engellerken,12  uçağın da rötar yapmasına neden oldu.Rötar ve iptaller nedeniyle özellikle Chopin Havaalanı’nda 1500’e yakın yolcu mağdur oldu.Yetkililer seyir halindeki bir uçağın sistemine girmenin mümkün olmadığının altını çizerken uçak sistemlerinde yüksek güvenlik seviyesi olduğunu ve yolcuların bu konuda endişe etmemeleri gerektiğini açıkladı.

Siber saldırıyı gerçekleştiren kişi veya grupların henüz belirlenmediği ve araştırmanın sürdüğü öğrenirlirken,saldırının diğer havayolu şirketlerine sıçramasından endişe ediliyor.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri