Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

22 uçak hack’lendi

Hackerlar 22 uçağın sistemleri ile oynayarak,rötar ve iptallere neden oldu. Polonya’nın en önemli havayolu şirketlerinden Lot Airlines’a ait 22 uçağın sistemine girmeyi başaran hackerlar (bilgisayar korsanı)   10 uçağın kalkışını..

Kategori: Havacılık haberleri

Hackerlar 22 uçağın sistemleri ile oynayarak,rötar ve iptallere neden oldu.

Polonya’nın en önemli havayolu şirketlerinden Lot Airlines’a ait 22 uçağın sistemine girmeyi başaran hackerlar (bilgisayar korsanı)   10 uçağın kalkışını engellerken,12  uçağın da rötar yapmasına neden oldu.Rötar ve iptaller nedeniyle özellikle Chopin Havaalanı’nda 1500’e yakın yolcu mağdur oldu.Yetkililer seyir halindeki bir uçağın sistemine girmenin mümkün olmadığının altını çizerken uçak sistemlerinde yüksek güvenlik seviyesi olduğunu ve yolcuların bu konuda endişe etmemeleri gerektiğini açıkladı.

Siber saldırıyı gerçekleştiren kişi veya grupların henüz belirlenmediği ve araştırmanın sürdüğü öğrenirlirken,saldırının diğer havayolu şirketlerine sıçramasından endişe ediliyor.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri