Son Dakika Havacılık Haberleri

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

THY; Türk Kaptan Pilot ve II. Pilot ilanı yayınladı

Türk Hava Yolları pilot alımı yapacağını yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurdu. Başvuru Şartları; Farklı...
22/05/16 - 10:22 Yorum sayisi 0(0)

2018 yılında kapatılacak!

Kategori: Havacılık haberleriEklenme Tarihi: Oca 7th, 2015

Sayıştay tarafından kamuoyuna açıklanan denetleme raporuna göre Atatürk Havalimanı 2018 yılında tarifeli uçak seferlerine kapatılacak.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü(DHMİ) 2013 yılı denetim raporunda yeni yapılacak 3. havalimanından Atatürk Havalimanı’nın geleceğine kadar birçok konuda önemli tespitler yapıldı.Denetim raporunda hali hazırda 2021 yılına kadar sözleşmesi devam eden TAV’ın havalimanı işletmeciliğine devam edeceğini ancak 2018 yılında bitirilmesi beklenen İstanbul’a yapılacak olan 3. havalimanının faaliyete geçmesi ile birlikte Atatürk Havalimanı’nın tarifeli uçak seferlerine kapatılacağı ve havalimanı içerisinde kiralik sözleşmeler nedneiyle hukuki ayrılıkların yaşanmaması için hazırlık yapılmasının gerekliliği ifade edildi.2005 yılında 3 milyar dolarlık ihale bedeli ile Atatürk Havalimanı işletim hakkını elinde bulunduran TAV şirketinin haklarının korunması amacıyla bu değişikliğe havalimanında faaliyetlerde buluann tüm kurumların hazırlık yapması gerektiğinin altının çizillirken raporda ayrıca her yıl TAV tarafından DHMİ’ye ödenen 139 milyon 877 bin 444 dolarlık kira gelirinden gelirden mahrum kalınması dolayısı ile DHMİ bütçe planlamasını bu verilere göre yapılmasını istedi.

Sayıştay raporunda ayrıca yapılması planlanan 3. Havalimanı’nın 12 yıl için 6.3 milyar Türk Lirası gelirin ihaleyi kazanan LİMAK, KOLİN, CENGİZ, MAPA, KALYON ortak girişimine garanti edilmesi sonrası bu gelirin elde edilememesi hainde şirkete DHMİ tarafından arada oluşan fark ödenecek.

2018 yılında kapatılacak!
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

HAvacılık Haberleri