Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

2018 yılında kapatılacak!

Sayıştay tarafından kamuoyuna açıklanan denetleme raporuna göre Atatürk Havalimanı 2018 yılında tarifeli uçak seferlerine kapatılacak. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü(DHMİ) 2013 yılı denetim raporunda yeni yapılacak 3. havalimanından Atatürk..

Kategori: Havacılık haberleri

Sayıştay tarafından kamuoyuna açıklanan denetleme raporuna göre Atatürk Havalimanı 2018 yılında tarifeli uçak seferlerine kapatılacak.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü(DHMİ) 2013 yılı denetim raporunda yeni yapılacak 3. havalimanından Atatürk Havalimanı’nın geleceğine kadar birçok konuda önemli tespitler yapıldı.Denetim raporunda hali hazırda 2021 yılına kadar sözleşmesi devam eden TAV’ın havalimanı işletmeciliğine devam edeceğini ancak 2018 yılında bitirilmesi beklenen İstanbul’a yapılacak olan 3. havalimanının faaliyete geçmesi ile birlikte Atatürk Havalimanı’nın tarifeli uçak seferlerine kapatılacağı ve havalimanı içerisinde kiralik sözleşmeler nedneiyle hukuki ayrılıkların yaşanmaması için hazırlık yapılmasının gerekliliği ifade edildi.2005 yılında 3 milyar dolarlık ihale bedeli ile Atatürk Havalimanı işletim hakkını elinde bulunduran TAV şirketinin haklarının korunması amacıyla bu değişikliğe havalimanında faaliyetlerde buluann tüm kurumların hazırlık yapması gerektiğinin altının çizillirken raporda ayrıca her yıl TAV tarafından DHMİ’ye ödenen 139 milyon 877 bin 444 dolarlık kira gelirinden gelirden mahrum kalınması dolayısı ile DHMİ bütçe planlamasını bu verilere göre yapılmasını istedi.

Sayıştay raporunda ayrıca yapılması planlanan 3. Havalimanı’nın 12 yıl için 6.3 milyar Türk Lirası gelirin ihaleyi kazanan LİMAK, KOLİN, CENGİZ, MAPA, KALYON ortak girişimine garanti edilmesi sonrası bu gelirin elde edilememesi hainde şirkete DHMİ tarafından arada oluşan fark ödenecek.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri