Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

2013 ilk çeyrek yıl verilerini açıkladı

Pegasus Airlines,2013 yılı ilk çeyrek finansal verilerini açıkladı. Kamuoyunu bilgilendirme bülteninde”Şirketin operasyonel anlamda yaşadığı başarı yılın ilk çeyreğinde doluluk oranlarına da yansıdı. Pegasus’un bu dönemdeki misafir doluluk oranı da 4..

Kategori: Havacılık haberleri

Pegasus Airlines,2013 yılı ilk çeyrek finansal verilerini açıkladı.

Kamuoyunu bilgilendirme bülteninde”Şirketin operasyonel anlamda yaşadığı başarı yılın ilk çeyreğinde doluluk oranlarına da yansıdı. Pegasus’un bu dönemdeki misafir doluluk oranı da 4 puanlık artışla yüzde 78,3 seviyesine yükselirken,. Yine aynı dönemde ortalama günlük uçak kullanım oranı da yüzde 14,5 artarak, 9,5 Blok saatten 10,9 Blok saate çıktı.

Haybat: “Artan verimliliğimiz ile ilk çeyreği Vergi öncesi karla kapatarak geçen yılın aynı dönemine göre 100 milyon TL iyileşme sağladık”.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, ilk çeyrek finansal sonuçlara ilişkin açıklamasında; “Bu üç ayda ulaştığımız sonuçlara baktığımızda; sezonsallık nedeniyle durgun geçmesini beklediğimiz bir dönemde PGS Operasyonal kârlılığımızı (EBITDAR*) 52 milyon TL’ye çıkardık yine aynı dönemde konma başına misafir sayısı da yüzde 7 artarak 137 misafirden 147 misafire ulaştı. Bu başarılı finansal ve operasyonel sonuçların arkasında stratejik iş modelimiz ve sonuç odaklı yapımız bulunmaktadır. Operasyonumuzda satış/pazarlama ve verimlilik odaklı yaklaşımımızın artarak sonuca ulaştığını görüyoruz. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye’nin 2. büyük havayolu konumunda bulunuyoruz. Misafirlerimizin gidecekleri yere zamanında ulaşmasını önceliklendiren bir hava yolu şirketi olarak 2013 yılının ilk 3 aylık dönemini % 92.94’lük zamanında kalkış ile tamamladık. Mart sonu itibariyle 2000’den fazla aile bireylerimizle, misafirlerimize 29 ülkede 71 noktaya uygun fiyatlı, güvenilir ve zamanında seyahat imkanı sunuyoruz. Mayıs ayında başlayacak Barselona, Haziran ayında başlayacak Doha ve Atina uçuşlarımızla yılın 2. yarısında misafirlerimize yeni destinasyon alternatifleri sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri