Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

2013 ilk çeyrek yıl verilerini açıkladı

Pegasus Airlines,2013 yılı ilk çeyrek finansal verilerini açıkladı. Kamuoyunu bilgilendirme bülteninde”Şirketin operasyonel anlamda yaşadığı başarı yılın ilk çeyreğinde doluluk oranlarına da yansıdı. Pegasus’un bu dönemdeki misafir doluluk oranı da 4..

Kategori: Havacılık haberleri

Pegasus Airlines,2013 yılı ilk çeyrek finansal verilerini açıkladı.

Kamuoyunu bilgilendirme bülteninde”Şirketin operasyonel anlamda yaşadığı başarı yılın ilk çeyreğinde doluluk oranlarına da yansıdı. Pegasus’un bu dönemdeki misafir doluluk oranı da 4 puanlık artışla yüzde 78,3 seviyesine yükselirken,. Yine aynı dönemde ortalama günlük uçak kullanım oranı da yüzde 14,5 artarak, 9,5 Blok saatten 10,9 Blok saate çıktı.

Haybat: “Artan verimliliğimiz ile ilk çeyreği Vergi öncesi karla kapatarak geçen yılın aynı dönemine göre 100 milyon TL iyileşme sağladık”.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, ilk çeyrek finansal sonuçlara ilişkin açıklamasında; “Bu üç ayda ulaştığımız sonuçlara baktığımızda; sezonsallık nedeniyle durgun geçmesini beklediğimiz bir dönemde PGS Operasyonal kârlılığımızı (EBITDAR*) 52 milyon TL’ye çıkardık yine aynı dönemde konma başına misafir sayısı da yüzde 7 artarak 137 misafirden 147 misafire ulaştı. Bu başarılı finansal ve operasyonel sonuçların arkasında stratejik iş modelimiz ve sonuç odaklı yapımız bulunmaktadır. Operasyonumuzda satış/pazarlama ve verimlilik odaklı yaklaşımımızın artarak sonuca ulaştığını görüyoruz. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye’nin 2. büyük havayolu konumunda bulunuyoruz. Misafirlerimizin gidecekleri yere zamanında ulaşmasını önceliklendiren bir hava yolu şirketi olarak 2013 yılının ilk 3 aylık dönemini % 92.94’lük zamanında kalkış ile tamamladık. Mart sonu itibariyle 2000’den fazla aile bireylerimizle, misafirlerimize 29 ülkede 71 noktaya uygun fiyatlı, güvenilir ve zamanında seyahat imkanı sunuyoruz. Mayıs ayında başlayacak Barselona, Haziran ayında başlayacak Doha ve Atina uçuşlarımızla yılın 2. yarısında misafirlerimize yeni destinasyon alternatifleri sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri