Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

12 grevin bedeli 220 milyon euro

Almanya merkezli havayolu şirketi Lufthansa’da devam eden grev şirketim mali tablolarını ve imajını olumsuz etkilemeye devam ediyor. 18 Mart’tan itibaren greve başlayan Lufthansa personeli şirketin uluslararası imajıı ve mali bilançosuna..

Kategori: Havacılık haberleri

Almanya merkezli havayolu şirketi Lufthansa’da devam eden grev şirketim mali tablolarını ve imajını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

18 Mart’tan itibaren greve başlayan Lufthansa personeli şirketin uluslararası imajıı ve mali bilançosuna büyük zarar verdiYıl içinde de 12 kez geve giden personel şirketin yaklaşık 220 milyon euro zarara uğramasına neden oldu.Binlerce uçuşu iptal etmek zorunda kalan şirket,kanunlar gereği yolcuların mağduriyetini gidermek adına yolcuların konaklama ihtiyacından yemek ihtiyacına kadar zaruri ihtiyaçları karşılamak zorunda kalıyor.Özellikle uluslararası havacılık sektöründe en önemli havayolu şirketlerinden biri olarak kabul edilen şirketin imajı da bu grevler nedeniyle olumsuz etkilendi.Sektörde rakibi konumundaki hava yolu şirketlerine yolcularını kaptırmaya başlayan Lufthansa,pilotların isteklerine nasıl cevap vereceği merakla bekleniyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta içerisinde Lufthansa pilotları 60 yaşında emeklilik ve sosyal şartların olumsuzluğu nedeniyle grev kararı almış ve grev dördüncü gününde de devam ediyor.Türk Hava Yolları’nın Almanya seferleri de grev nedeniyle doluluk oranı %100 olduğu açıklandı.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri