Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

12 grevin bedeli 220 milyon euro

Almanya merkezli havayolu şirketi Lufthansa’da devam eden grev şirketim mali tablolarını ve imajını olumsuz etkilemeye devam ediyor. 18 Mart’tan itibaren greve başlayan Lufthansa personeli şirketin uluslararası imajıı ve mali bilançosuna..

Kategori: Havacılık haberleri

Almanya merkezli havayolu şirketi Lufthansa’da devam eden grev şirketim mali tablolarını ve imajını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

18 Mart’tan itibaren greve başlayan Lufthansa personeli şirketin uluslararası imajıı ve mali bilançosuna büyük zarar verdiYıl içinde de 12 kez geve giden personel şirketin yaklaşık 220 milyon euro zarara uğramasına neden oldu.Binlerce uçuşu iptal etmek zorunda kalan şirket,kanunlar gereği yolcuların mağduriyetini gidermek adına yolcuların konaklama ihtiyacından yemek ihtiyacına kadar zaruri ihtiyaçları karşılamak zorunda kalıyor.Özellikle uluslararası havacılık sektöründe en önemli havayolu şirketlerinden biri olarak kabul edilen şirketin imajı da bu grevler nedeniyle olumsuz etkilendi.Sektörde rakibi konumundaki hava yolu şirketlerine yolcularını kaptırmaya başlayan Lufthansa,pilotların isteklerine nasıl cevap vereceği merakla bekleniyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta içerisinde Lufthansa pilotları 60 yaşında emeklilik ve sosyal şartların olumsuzluğu nedeniyle grev kararı almış ve grev dördüncü gününde de devam ediyor.Türk Hava Yolları’nın Almanya seferleri de grev nedeniyle doluluk oranı %100 olduğu açıklandı.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri