Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

104 yolcunun bulunduğu uçağı yakmaya çalıştı

İçerisinde 104  yolcu ve mürettebatın olduğu uçakta seyahat sırasında yolculardan biri herkesin gözü önünde uçağı yakmaya çalıştı. Taizhou Havalimanı’ndan kalkış yapan Çin merkezli havayolu şirketi Shenzhen Airlines’e ait ZH9648 sefer..

Kategori: Havacılık haberleri

Shenzhen Airlines

İçerisinde 104  yolcu ve mürettebatın olduğu uçakta seyahat sırasında yolculardan biri herkesin gözü önünde uçağı yakmaya çalıştı.

Taizhou Havalimanı’ndan kalkış yapan Çin merkezli havayolu şirketi Shenzhen Airlines’e ait ZH9648 sefer sayılı 95 yolcu ve 9 mürettebatın bulunduğu yolcu uçağında bulunan bir yolcu seyahat sırasında uçağı yakma teşebbüsünde bulundu.Seyahat sırasında cebinden çıkardı çakmakla uçağın koltuğunu yakmaya çalışan yolcuyu,diğer yolcular hemen etkisiz hale getirildi.Olay sonrası kaptan pilot Guangzhou Havalimanı’na acil iniş yaptı.Uçağın havaalanına inmesi sonrasında uçağa polis ve sağlık ekibi çağrıldı.Olay sırasında hafif şekilde yaralanan iki kişi, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılırken ismi açıklanmayan uçağı yakmaya çalışan şahıs polis tarafından gözaltına alındı.Yetkililer uçaklarda taşınması yasak olan maddelerden çakmağın nasıl uçağa alındığını araştırırken,Taizhou Havalimanı’ndaki güvenlik zafiyeti ne dikkat çekti.

Olayla ilgili soruşturma sürerken ruhsal hastalığı olduğundan şüphelenilen şahsın sorgusu devam ediyor.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri